Danska na svjetskom prvenstvu

670

irska danskaGubila kod Irske pa zabila pet komada.

Danska je posljednja reprezentacija iz Europe koja je izborila plasman na Svjetsko prvenstvo. Nakon 0:0 iz prve utakmice, u uzvratu u Irskoj slavili su Danci s ogromnih 5:1.

A Irska je u odlučujućoj utakmici povela… Duffy je u šestoj minuti zabio za ludnicu na stadionu, a Danci su do poluvremena preokrenuli sretnim golom Christensena i neobranjivim udarcem Eriksena.

Upravo je Eriksen bio junak jer je utakmicu riješio s još dva gola u 63. i 74. minuti. Prvo je zabio preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, a onda bombom probio domaćeg vratara nakon pogreške obrane. Konačan rezultat postavio je iz jedanaesterca Bendtner u 90. minuti, šest minuta nakon što je ušao u igru.

Danci će na Svjetskom prvenstvu biti u trećem potu, osim ako Novi Zeland izbaci Peru. Tada idu u drugi pot u kojem je i Hrvatska.  piše