Golijade u Njemačkoj i Rusiji, očajna Engleska, rapsodija Nizozemaca!

823

lars stindlOdigrano je nekoliko po imenima vrlo jakih prijateljskih utakmicama, a u možda i najzanimljivijoj (Engleska – Brazil) nismo vidjeli ni pogodak.

Njemačka je u sklopu prijateljske utakmice ugostila Francusku u Kolnu i u 93. minuti izvukla remi (2:2). Lars Stindl poništio je i drugo vodstvo Francuza na utakmici, nakon lijepe akcije u kojoj mu je loptu kroz zgusnutu obranu poslao Mario Gotze.

Prethodno su Trikolori dva puta vodili pogocima Alexandrea Lacazettea. Napadač Arsenala tresao je mrežu Elfa u 33. i 71. minuti susreta, dok je Timo Werner u 56. bio strijelac za 1:1.

Bila je to dinamična utakmica s čak 24 udarca prema golu, od čega je 11 bilo u okvir. Francuzi su bili daleko bliže pobjedi, no Nijemci kao Nijemci su se izvukli.

Engleska je na Wembleyju ugostila Brazil u prilično šarenom sastavu, bez svojih glavnih igrača. Gosti su imali dominaciju u svim segmentima igre, ali su se Englezi ipak uspjeli obraniti i sačuvati mrežu netaknutom. Najveće zasluge za to idu vrataru Joe Hartu, koji je obranio nekoliko jako teških lopti.

Domaćin idućeg Svjetskog prvenstva Rusija ugostila je Španjolsku i odigrala 3:3. Gosti su imali čak dva jedanaesterca na susretu koje je realizirao Sergio Ramos, a Rusi su pokazali karakter nadoknadivši zaostatak od 2:0 i 3:2.

Baš kao i Španjolska i Rusija je imala dvostrukog strijelca, Smolova, koji je tresao mrežu u 41. i 70. minuti utakmice. Jordi Alba zabio je vodeći pogodak na susretu, a Mirančuk je bio strijelac za 2:2.

Belgija je pred svojim navijačimau Bruggeu slavila protiv Japana s minimalnih 1:0, a pogodak odluke zabio je Romelu Lukaku. Bio mu je to 31. pogodak u karijeri u dresu Belgije, čime je postao najbolji strijelac u povijesti reprezentacije.

Nizozemska je gostovala u Rumunjskoj i upisala uvjerljivu 3:0 pobjedu. Sva tri pogotka pala su u nastavku utakmice, a zabijali su Depay, Babel i De Jong.

Bila je to lijepa predstava Oranja koji su ponovno ostali bez nastupa na velikom natjecanju. Nakon Europskog prvenstva u Francuskoj Nizozemci će propustiti i Svjetsko prvenstvo u Rusiji, gdje su trebali braniti broncu osvojenu prije tri godine u Brazilu!

Rezultati prijateljskih utakmica:

Njemačka – Francuska 2-2 (Werner 56, Stindl 90+3//Lacazette 34, 71)

Rusija – Španjolska 3-3 (Smolov 41, 70, Mirančuk 51//Alba 9, Ramos 35pen, 54pen)

Wales – Panama 1-1 (Lawrence 85/Cooper 90+3)

Engleska – Brazil 0-0

Belgija – Japan 1-0 (Lukaku 72)

Mađarska – Kostarika 1-0 (Nikolić 37)

Rumunjska – Nizozemska 0-3 (Depay 47, Babel 57, de Jong 82)

Austrija – Urugvaj 2-1 (Sabitzer 5, Schaub 87//Cavani 10)

Argentina – Nigerija 2-4 (Banega 28, Aguero 36//Iheanacho 45, Iwobi 52, 73, Idowu 54)

Katar – Island 1-1 (Muntari 90//Kjartansson 26)

Kina – Kolumbija 0-4 (Pardo 5, Bacca 61, Borja 66, 90)

Južna Koreja – Srbija 1-1 (Koo 63pen//Ljajić 59)

Slovačka – Norveška 1-0 (Lobotka 90+3)  piše i video