Autor Tema: Pregled cijena u domovima za stare osobe  (Posjeta: 24694 )

Martin

• Gost
Pregled cijena u domovima za stare osobe
« : Travanj 11, 2010, 11:44:39 prijepodne »
Kako za smještaj u dom za  starije osobe, koji su u vlasništvu Grada, mora se dugo čekati, zna li tko kako se kreću cijene u privatnim domovima?
Hvala na odgovoru.
Martin
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2010, 07:45:24 poslijepodne Martin »

Almabirsha

• Gost
Odg: Pregled cijena u domovima za stare osobe
« Odgovori #1 : Travanj 17, 2010, 07:20:58 prijepodne »
Cijena smjestaja u Sanatoriju Ćorluka je u rasponu od 5.730-6.100kn za dvokrevetne i trokrevetne sobe,objekat je namjenski gradjen te ima provedene medjunarodne standarde kvalitete i HACCP u kuhinji.Dom je nastavak višegodišnjeg iskustva u zdravstvenoj njezi i fizikalnoj terapiji u kući pacijenata.
www.sanatorij. com

Martin

• Gost
« Odgovori #2 : Travanj 17, 2010, 09:15:04 prijepodne »
Poštovani,
Hvala puno na ljubaznom odgovoru, ali na žalost malo prelazi naše financijske mogućnosti. Znam da kvaliteta ima i cijenu, što je uredu.
Do sada sam čuo sve najbolje o vašoj ustanovi, a da ste profesionalni u svom poslu pokazuje i to da ste našili vremena da odgovorite na moj upit.
Kada bi bar i ostali reagirali tako, puno bi mi lakše bilo smjestiti djeda i riješiti problem.
Hvala još jednom
Izgubljeni unuk :-\

djontra1

• Gost
Skupo plaćena nebriga (ili iskreno: na bagru đonom!)
« Odgovori #3 : Lipanj 13, 2010, 12:33:03 poslijepodne »
Evo što se mojoj teti dogodilo: doživjela je moždani udar u 86. godini, primljena na bolničko liječenje, stanje je stabilizirano i ostvarena je mala, ali učestala komunikacija u svjesnom stanju. Morala je iz bolnice van, te smo bili prisiljeni naći profesionalni smještaj. Dugu Resu i Novi Marof, iako prvi izbor, odbacili smo zbog sveprisutnih sumnji u visoku smrtnost i udaljenosti od Zagreba. Nakon kratke potrage, odlučili smo se za "Rezidenciju Kastelan" u Čehima. Cijena je bila 5.500 kn, mjesto je bilo uredno, tvrdili su nam kako imaju iskustva s nepokretnim pacijentima i ulijevali su povjerenje.

Prvih je par dana tetin oporavak obećavao, međutim uskoro je komunikacije bilo sve manje, sve je manje mogla u tom polusvjesnom stanju jesti tekuću hranu, koju smo joj svakog dana donosili prilikom posjeta. Sumnje u omamljivanje sedativima nisu nas, na žalost, potakle na akciju. Nakon tri tjedna, zbog dehidracije prebačena je na odjel intenzivne njege na KBC Rebro, sa sljedećom dijagnozom:

- dugotrajna dehidracija,
- urinarna sepsa,
- zatajenje bubrega,
- upala pluća.

Osim toga, rečeno nam je od strane osoblja bolnice, koje se svaki dan bavi teškim slučajevima, kako ovako težak primjer nebrige već dugo nisu vidjeli. Tri sestre morale su ju prati, koliko je higijenski bila zapuštena! Koristim ovu priliku da istaknem izuzetnu požrtvovnost i ljudski obzir koji su prema nama iskazali doktorice i sestre 8. odjela interne medicine na Rebru, ti ljudi predstavljaju oličenje svoje profesije i služe na čast ustanovi u kojoj rade.

Kako teta nije mogla bila jesti (da li zbog teškog stanja nakon moždanog, ili zbog sedativa, nebitno je), u "Rezidenciji Kastelan" nisu reagirali i priključili ju na infuziju, odnosno ako za takvo što nemaju uvjeta, trebali su, kao osobe od iskustva, urgirati i savjetovati nas. Međutim, time bi ostali bez prihoda i to očito nije dolazilo u obzir. Nadalje, kateter je bio začepljen, što je uzrokovalo urinarnu sepsu i zatajenje bubrega. U tijeku je prijava tih pljačkaških gadova nadležnom Ministarstvu, podnesena od strane medicinskog osoblja sa Rebra.

Dolazak pod intenzivnu njegu profesionalaca teško se može smatrati "spasom" za moju tetu, ali svakako joj je osiguralo dostojanstveniju i manje bolnu smrt nakon nekoliko dana provedenih u bolnici. Ako razmišljate o dostojanstvenom smještaju Vaših bližnjih, nemojte nikako ponoviti našu grešku i odabrati utočište kriminalca Željka Kaštelana. A ako trebate dodatnih razloga, potrudio sam se (prekasno) potražiti ih sam:
- http://www.blog.hr/print/id/1611890618/trabanti-i-poltronigdje-je-tu-medugeneracijska-solidarnostministarstva-socijalne-skrbi.html
- http://www.blog.hr/print/?id=1611890621
- http://www.forum.hr/archive/index.php/t-119237.html
- http://www.jutarnji.hr/mobitelima-snimali--njegovanje--dementnih-staraca/257829/
- http://www.jutarnji.hr/vlasnik-starackog-doma-pipao-medicinsku-sestru/270821/

katja

• Gost
« Odgovori #4 : Rujan 01, 2010, 12:26:41 poslijepodne »
Postoji  nekoliko privatnih domova za stare i nemoćne u Dubravi kod Vrbovca.Dva,tri doma su dugogodišnji,a cijene dost visoke po mom mišljenju,ali pogledajte na internetu. Zovu se Ivana, Beata, Margareta,a čula sam i za jedan novootvoreni dom Moj dom, prijateljica tamo ima baku smještenu.www.dom-mojdom.com
Cijene su za ovu recesiju vrlo prihvatljive,a vlasnici i osoblje dragi i ljubazni.Nemaju jako velik broj korisnika kao u ustanovi pa je i atmosfera više obiteljska a ne onako,bolnička.I sve je novoizgrađeno i novonamješteno,a mnogo prostora. Kaže da se novootvoreni teže popunjavaju ,a cijene su malo spustili,obzirom na krizu.Valja pogledat.Ako više volite tip ustanove pogledajte si baš ustanove,velik je izbor za sve.
 Jedan topao savjet:ima puno domova gdje cijena uopće ne prati uslugu jer su mnogi vođeni samo velikom zaradom,što ne znači da oni sa nižom cijenom nisu kvalitetni.

daria

• Gost
Odg: Skupo plaćena nebriga (ili iskreno: na bagru đonom!)
« Odgovori #5 : Listopad 24, 2010, 10:20:17 poslijepodne »
Evo što se mojoj teti dogodilo: doživjela je moždani udar u 86. godini, primljena na bolničko liječenje, stanje je stabilizirano i ostvarena je mala, ali učestala komunikacija u svjesnom stanju. Morala je iz bolnice van, te smo bili prisiljeni naći profesionalni smještaj. Dugu Resu i Novi Marof, iako prvi izbor, odbacili smo zbog sveprisutnih sumnji u visoku smrtnost i udaljenosti od Zagreba. Nakon kratke potrage, odlučili smo se za "Rezidenciju Kastelan" u Čehima. Cijena je bila 5.500 kn, mjesto je bilo uredno, tvrdili su nam kako imaju iskustva s nepokretnim pacijentima i ulijevali su povjerenje.

Prvih je par dana tetin oporavak obećavao, međutim uskoro je komunikacije bilo sve manje, sve je manje mogla u tom polusvjesnom stanju jesti tekuću hranu, koju smo joj svakog dana donosili prilikom posjeta. Sumnje u omamljivanje sedativima nisu nas, na žalost, potakle na akciju. Nakon tri tjedna, zbog dehidracije prebačena je na odjel intenzivne njege na KBC Rebro, sa sljedećom dijagnozom:

- dugotrajna dehidracija,
- urinarna sepsa,
- zatajenje bubrega,
- upala pluća.

Osim toga, rečeno nam je od strane osoblja bolnice, koje se svaki dan bavi teškim slučajevima, kako ovako težak primjer nebrige već dugo nisu vidjeli. Tri sestre morale su ju prati, koliko je higijenski bila zapuštena! Koristim ovu priliku da istaknem izuzetnu požrtvovnost i ljudski obzir koji su prema nama iskazali doktorice i sestre 8. odjela interne medicine na Rebru, ti ljudi predstavljaju oličenje svoje profesije i služe na čast ustanovi u kojoj rade.

Kako teta nije mogla bila jesti (da li zbog teškog stanja nakon moždanog, ili zbog sedativa, nebitno je), u "Rezidenciji Kastelan" nisu reagirali i priključili ju na infuziju, odnosno ako za takvo što nemaju uvjeta, trebali su, kao osobe od iskustva, urgirati i savjetovati nas. Međutim, time bi ostali bez prihoda i to očito nije dolazilo u obzir. Nadalje, kateter je bio začepljen, što je uzrokovalo urinarnu sepsu i zatajenje bubrega. U tijeku je prijava tih pljačkaških gadova nadležnom Ministarstvu, podnesena od strane medicinskog osoblja sa Rebra.

Dolazak pod intenzivnu njegu profesionalaca teško se može smatrati "spasom" za moju tetu, ali svakako joj je osiguralo dostojanstveniju i manje bolnu smrt nakon nekoliko dana provedenih u bolnici. Ako razmišljate o dostojanstvenom smještaju Vaših bližnjih, nemojte nikako ponoviti našu grešku i odabrati utočište kriminalca Željka Kaštelana. A ako trebate dodatnih razloga, potrudio sam se (prekasno) potražiti ih sam:
- http://www.blog.hr/print/id/1611890618/trabanti-i-poltronigdje-je-tu-medugeneracijska-solidarnostministarstva-socijalne-skrbi.html
- http://www.blog.hr/print/?id=1611890621
- http://www.forum.hr/archive/index.php/t-119237.html
- http://www.jutarnji.hr/mobitelima-snimali--njegovanje--dementnih-staraca/257829/
- http://www.jutarnji.hr/vlasnik-starackog-doma-pipao-medicinsku-sestru/270821/

Sve navedeno je točno, isto se desilo i mom tati koji je imao samo 60 godina
ako Vam je imalo stalo do vaših bližnjih ni u kom slučaju ih nemojte slati u Rezidenciju Kaštelan u Čehima

Psyday

• Gost
Odgovor
« Odgovori #6 : Travanj 15, 2011, 01:00:38 prijepodne »
Citat:
Postoji  nekoliko privatnih domova za stare i nemoćne u Dubravi kod Vrbovca.Dva,tri doma su dugogodišnji,a cijene dost visoke po mom mišljenju,ali pogledajte na internetu. Zovu se Ivana, Beata, Margareta,a čula sam i za jedan novootvoreni dom Moj dom, prijateljica tamo ima baku smještenu.www.dom-mojdom.comCijene su za ovu recesiju vrlo prihvatljive,a vlasnici i osoblje dragi i ljubazni.Nemaju jako velik broj korisnika kao u ustanovi pa je i atmosfera više obiteljska a ne onako,bolnička.I sve je novoizgrađeno i novonamješteno,a mnogo prostora. Kaže da se novootvoreni teže popunjavaju ,a cijene su malo spustili,obzirom na krizu.Valja pogledat.Ako više volite tip ustanove pogledajte si baš ustanove,velik je izbor za sve. Jedan topao savjet:ima puno domova gdje cijena uopće ne prati uslugu jer su mnogi vođeni samo velikom zaradom,što ne znači da oni sa nižom cijenom nisu kvalitetni.

www.dugzivot.com = Odgovor

JedaCalp

• Gost
Odgovor
« Odgovori #7 : Travanj 17, 2011, 03:23:46 poslijepodne »
Citat:
Postoji  nekoliko privatnih domova za stare i nemoćne u Dubravi kod Vrbovca.Dva,tri doma su dugogodišnji,a cijene dost visoke po mom mišljenju,ali pogledajte na internetu. Zovu se Ivana, Beata, Margareta,a čula sam i za jedan novootvoreni dom Moj dom, prijateljica tamo ima baku smještenu.www.dom-mojdom.comCijene su za ovu recesiju vrlo prihvatljive,a vlasnici i osoblje dragi i ljubazni.Nemaju jako velik broj korisnika kao u ustanovi pa je i atmosfera više obiteljska a ne onako,bolnička.I sve je novoizgrađeno i novonamješteno,a mnogo prostora. Kaže da se novootvoreni teže popunjavaju ,a cijene su malo spustili,obzirom na krizu.Valja pogledat.Ako više volite tip ustanove pogledajte si baš ustanove,velik je izbor za sve. Jedan topao savjet:ima puno domova gdje cijena uopće ne prati uslugu jer su mnogi vođeni samo velikom zaradom,što ne znači da oni sa nižom cijenom nisu kvalitetni.

Marpa

• Gost
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2011, 08:19:51 poslijepodne »
Pozdrav vlasnicima i pokretačima web stranice i svima koji sudjelujete ovdje. Registrirao sam se ovdje iz samo jednog razloga, da upozorim na skandalozan način financiranja staračkih domova kakav mislim, da je rijedak u svijetu.

Naime, u prvoklasnim "državnom" domu možete dobiti smještaj u jednokrevetnoj sobi sa balkonom za 2.300,00 kuna i manje. Jedini kriterij za to da se dočepate takvog mjesta je, da ste dovoljno rano stali u red za mjesto u domu i (skoro) ništa više. Cijena naravno nije ekonomska, nego subvencionirana novcem poreznih obaveznika.

To je brutalno, koruptivno i pokvareno.. da ljudi koji plaćaju porez i zapravo financiraju tu igru nekolicine moraju, kad trebaju mjesto u domu  za sebe ili za nekoga od bližnjih isto plaćati 3 i više puta skuplje u privatnim domovima.

Poznam ljude, koji su se prije desetak godina predbilježili za dom i mogu zapravo sad, kad im bude volja dobiti mjesto u državnom/gradskom/županijskom domu za sitne novce na koje neće potrošiti niti cijelu penziju, uz sve prihode od stanova, koje će u isto vrijeme ostvarivati i uz svu pozamašnu imovinu o kojoj bolje da  ne govorim. I da će IM to plaćati iz svojih plaća mladi ljudi koji usto još moraju brinuti za svoju egzistenciju, stanovanje , obitelji.

Ako se novcem poreznih obveznika financiraju domovi, onda se to mora činiti tako, da se (su)financira smještaj u svim domovima i privatnim, ako za to ispune određene uvjete, da se pomaže pojedincima koji za smještaj u domu nemaju vlastitih sredstava ili imovine , a ne ovako, da vrhunski dom u Zagrebu plaćaju sićom i da se na to povlašteno mjesto čeka 10 i više godina.

Sramota, o kojoj se zapravo niti piše niti govori.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2011, 08:22:11 poslijepodne Marpa »

Sarajevo

• Gost
« Odgovori #9 : Travanj 18, 2012, 08:06:38 prijepodne »
Evo ne znam koliko je relevantno, ali ja mogu navesti cijene u privatnom domu za stare osobe u Sarajevu, Bosna i Hercegovina:

Dom Vitalis www.vitalis.ba (ca. 470eur za pokretne i 550 eur za nepokretne)