Červar zadovoljan: Ispustili smo pobjedu, ali ovo je dobar put ka vrhu

643

lino cervar1Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar zadovoljan je nakon remija (26:26) sa Slovenijom u prijateljskoj utakmici u Ljubljani.

Izbornik Lino Červar bio je zadovoljan nakon prijateljske utakmice u kojoj su rukometaši Hrvatske u četvrtak u Ljubljani protiv Slovenije odigrali 26-26( 14-13).

”U zadnje dvije minute smo promašili dva čista zicera, znači ispustili smo pobjedu. No, mislim da je bila dobra utakmica, zadovoljan sam i čestitao sam dečkima na pokazanoj želji i volji. Ovih par dana smo radili više stvari van igrališta nego na igralištu, ali ovo je jedan dobar put ka vrhu, pogotovo kad budemo kompletni i kad se malo sredimo. Bilo je i nekih nedostataka. Najveći nedostatak koji sam vidio jest da protiv takvih momčadi, s takvom atmosferom, moramo znati pobijediti. To znači više koncentracije, igrati na rezultat i gledati semafor. U prvom poluvremenu smo napravili nekoliko nepotrebnih tehničkih pogrešaka. Međutim, u kontinuitetu je borbeni moral bio visok, timska igra isto. Možda nam je nedostajalo malo više mirnoće”, kazao je, kako prenosi internetski portal Hrvatskog rukometnog saveza, Lino Červar.

Za dva dana, u subotu 28. listopada, u zagrebačkoj Areni Hrvatska i Slovenija će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, a sve je to dio reprezentativnih priprema koje će hrvatski rukometaši obaviti ovog tjedna.

“Ovo je bila dobra uvertira za utakmicu u subotu. Želio bih da dođe što više naših navijača koji su nas uvijek podržavali”, dodao je Červar.

U posljednju minutu susreta Hrvatska je ušla sa vodstvom 26-25 i igračem više, ali je Željko Musa pogodio vratnicu 30 sekundi prije isteka utakmice. U posljednjem napadu Slovenci su uspjeli izjednačiti (26-26). No, Hrvatskoj je ostalo šest sekundi za zadnji napad. Loptu je uzeo Igor Karačić i uspio je zabiti gol. U prvi tren se činilo da je gol postignut prije isteka vremena, ali nakon kratke rasprave suci ga ipak nisu priznali i ostalo je 26-26. Kod Hrvatske najefikasniji je bio Ivan Čupić sa 8 golova, Luka Cindrić dodao je 5, a Stipe Mandalinić 4.

“Suci su u prvom poluvremenu imali neki čudan kriterij i sve je to u drugom poluvremenu kulminiralo, bilo je malo svađa i prepirki. Onda više ni suci nisu znali što rade, jesu li na prijateljskoj utakmici ili na finalu Europskog prvenstva. Pokazali smo dobrih i loših stvari. Većinu utakmice smo vodili i šteta što se zadnjih desetak minuta nismo mogli obraniti, ali nisu ni oni. Nije loše za prvu utakmicu, ali može i mora bolje. Želimo pokazati bolju igru u uzvratu u subotu”, istaknuo je Čupić.  piše