Chelsea je stigao na korak do naslova i poslao Middlesbrough u drugu ligu

822

chelsea midleBaš nikakve šanse nije imao Middlesbrough na Stamford Bridgeu. Chelsea je s pola gasa slavio 3:0 u zadnjem susretu 36. kola i stigao na korak do pestog naslova prvaka.

Prije 29 godina Middlesbrough je na ovom stadionu osigurao plasman u tadašnji Division One, a Chelsea poslao u drugu ligu. Danas su uloge kudikamo drukčije. Chelsea će 99 posto sigurno biti novi engleski prvak, a Boro 100 posto ispada u Championship.

Gosti, kojima je trebao barem bod da se mogu nadati čudu do kraja sezone, imali su tek jedan udarac u okvir gola, a na kraju priče su i dobro prošli. Middlesbrough se držao tek 23 minute, može li se to nazvati igrom.

Momčad Stevea Agnewa zabila se u vlastiti šesnaesterac i samo čekala kad će primiti prvi gol. A on je pao nakon lijepe akcije Fabregasa, koji pronašao Diega Costu, a Španjolac rutinski zabio kroz noge Guzanu za 1:0. Jedanaest minuta kasnije Azipilicueta je ubacio Alonsu, a on praktički iz mrtvog kuta, ponovno kroz noge, povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 je nakon odlične kombinacije i još jedne asistencije Fabregasa u 65. minuti postavio Nemanja Matić. Vjerovali ili ne, i on je Guzanu zabio kroz noge.

Tako Chelsea tri utakmice prije kraja ima sedam bodova više od Tottenhama. Do kraja igra protiv Watforda kod kuće, West Broma u gostima i na Stamford Bridgeu protiv Sunderlanda.