Džekin šou u Londonu

829

dzeko

Roma preokrenula 2:0, Hazard spasio Chelsea.

Edin Džeko i Eden Hazard bili su glavni junaci spektakla na Stamford Bridgeu. Chelsea i Roma odigrali su sjajnu utakmicu i podijelili bodove remijem 3:3.

Edin Džeko je u 100. nastupu za Romu odigrao fantastičnu utakmicu, zabio dva gola za preokret Rome s 2:0 na 2:3, ali dvostruki strijelac Eden Hazard spasio je Chelsea zabivši za 3:3.

Engleski prvak je poveo već u 11. minuti nakon sjajne solo akcije Davida Luiza, kojemu je pomogao i Romin branič. Brazilac je primio loptu na više od 30 metara od gola, pucao je nisko prema šesnaestercu, branič Rome blokirao, a Luiz pokupio odbijenu loptu i zabio prekrasan gol s 18-19 metara.

Chelsea je zabio iz drugog udarca na gol, a Roma je do i nakon pogotka bila bolja i konkretnija u napadu, ali igrači “Vučice” su previše griješili. Chelsea je nakon jedne pogreške gostiju iz brzog kontranapada zabio drugi gol, Morata je uposlio Hazarda koji s par metara zabija za 2:0 u 37. minuti.

Roma ni tada nije odustala, odličnom igrom u nastavku uspjela je doći do preokreta, a junak je bio dvostruki strijelac Edin Džeko. Prednost domaćina smanjio je Aleksandar Kolarov u 40. minuti, srpski branič prošao je kroz trojicu Chelseajevih braniča i sa 10 metara pucao pod gredu za 2:1.

Edin vs Eden 2:2

Džeko je protiv Chelseaja upisao stoti nastup za Romu, a jubilej je proslavio briljantnim pogotkom u 64. minuti. Fazio je s centra poslao visoku dugu loptu u šesnaesterac Chelseaja, a Džeko iz prve opalio posred gola za 2:2.

Napadač BiH je u 70. minuti doveo Talijane u vodstvo, nakon što mu je nekadašnji suigrač iz Manchester Cityja Aleksandar Kolarov ubacio iz slobodnog udarca. No, samo pet minuta kasnije izjednačio je Hazard svojim drugim golom na utakmici.

Džeko je na 10 pogodaka u 10 nastupa ove sezone, pogodak po utakmici zabija i u prvenstvu i u Ligi prvaka. Hazardu su ovo bili prvi pogoci ove sezone.

Džeko je u završnici utakmice imao još jednu veliku šansu zabiti za pobjedu, ali je u 82. minuti pucao glavom malo pored gola.

U ranijoj utakmici skupine C Atletico Madrid je odigrao 0:0 kod Qarabaga i ostao na samo dva boda. Chelsea je vodeći sa 7, a Roma ima 5 bodova.

Sve je s tribina pratio i Carlo Ancelotti, a mediji već nagađaju je li jedna od ovih močadi njegov sljedeći klub. Bivši trener Bayerna u Romi je proveo dio igračke karijere.  piše i video