Francuska razbila Oranje, hat-trick Ronalda, bek Belgije ispisao povijest!

676

lemarUzbudljivo je bilo na terenima Europe gdje su igrane kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo.

Odigrano je devet utakmica 7. kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine. U derbiju današnjeg dana Francuska se poigrala s posrnulom Nizozemskom u skupini A i slavila s laganih 4:0.

Antoine Griezmann doveo je Francusku u vodstvo u 14. minuti prvog poluvremena nakon lijepe kombinacije s Olivierom Giroudom. Nizozemska se držala u igri do 62. minute, kada je Kevin Strootman dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Francuska – Nizozemska 4:0

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti kada je Thomas Lemar postigao prelijepi pogodak. Pucao je iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora i pogodio suprotne rašlje za 2:0. Isti je igrač zabio u 88. za 3:0 nakon ubacivanja Griezmanna, a točku na i velike pobjede stavio je Kylian Mbappe u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Lemar i Mbappe bili su glavne zvijezde posljednjeg dana prijelaznog roka. Mbappe je postao novi igrač PSG-a, dok je Lemar ostao u Monacu, unatoč interesu Arsenala i navodno Liverpoola.

Francuska je ovom pobjedom stigla na prag plasmana u Rusiju, pogotovo jer je u istoj skupini Švedska odigrala kod Bugarske 2:2.

U skupini B Portugal je glatko slavio protiv Farskih otoka s 5:1, uz ha-trick Cristiana Ronalda. Jedan od tri gola bio je spektakularan, jer ga je napadač Real Madrida zabio “letećim volejem”.

Portugal – Farski Otoci 5:1

Cristiano Ronaldo je s tri pogotka postao najbolji strijelac jednog europskog kvalifikacijskog ciklusa u povijesti, te je prestigao Pelea na ljestvici igrača koji su postigli najviše pogodaka za reprezentaciju (78-77). Trenutno je peti strijelac svih vremena kada su pogoci za reprezentaciju u pitanju, te za Irancem Ali Daeijem zaostaje 31 pogodak.

Iako je uvjerljivo slavio, Portugal je i dalje drugi u svojoj skupini, s tri boda manje od stopostotnih Švicaraca, koji su večeras s 3:0 bili bolji od Andore.

U skupini H Belgija je s 9:0 slavila protiv Gibraltara, dok je BiH na Cipru prokockala vodstvo 2:0 i napravila veliki korak unazad kada je plasman na Svjetsko prvenstvo u pitanju. Šunjić i Višća doveli su BiH u vodstvo u prvom dijelu utakmice, a onda je Cipar od 65. do 76. minute kreirao nevjerojatni preokret.

Belgija – Gibraltar 9:0

U prilog BiH išao je i rezultat iz Grčke, gdje je domaćin odigrao tek 0:0 protiv Estonije. Da je slavila, BiH bi preuzela drugo mjesto na ljestvici, koje vodi u dodatne kvalifikacije za SP.

Za kraj spomenimo Thomasa Meuniera, desnog beka PSG-a i belgijske reprezentacije, koji je u 9:0 pobjedi nad Gibraltarom upisao tri pogotka i čak četiri asistencije!  piše