Gent šokirao Tottenham: Sjajni Lovre Kalinić igrač utakmice!

737

lovre lakinicGent je čudesno slavio protiv Tottenhama, a jedan od junaka bio je i naš Lovre Kalinić, koji je sačuvao mrežu netaknutu. ‘Sveti Lovre’ je do kraja utakmice skupio četiri obrane.

Fiorentina Nikole Kalinića, Milana Badelja i Hrvoja Milića stigla je do vrlo vrijedne i važne pobjede u 1/16 finala Europske lige na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach. Osim te utakmice, u terminu od 19 sati igralo ih se još sedam.

Najveće iznenađenje večeri defintivno je poraz Tottenhama na gostovanju kod Genta 1-0. Mauricio Pochettino na teren je poslao šareni sastav premda ga ne očekuje neka teška utakmica u sljedećem kolu. Od prve minute krenuli su Dier na stoperskoj poziciji, Moussa Dembele, Moussa Sissoko, Harry Winks… Za Gent je na golu bio naš Lovre Kalinić, koji je do kraja susreta skupio četiri obrane i sačuvao svoju mrežu. Kalinić je na kraju proglašen igračem utakmice. Jedini gol na utakmici djelo je Perbeta u 59. minuti.

Lyon je slavio na gostovanju kod AZ Alkmaara 4-1 i tako praktički riješio pitanje prolaza u sljedeću fazu natjecanja. Mrežu Nizozemaca načeo je Tousart u 26, a Lacazette je do kraja utakmice dodao dva gola (45+2′, 57′). Počasni gol za Alkmaar zabio je Jahanbakhsh u 68. minuti iz penala, a konačnih 4-1 postavio je Aouar u 94.

Šahtar Darija Srne još je jednom pokazao da je istinska momčad drugog po redu najjačeg europskog nogometnog natjecanja. Ukrajinci su slavili s minimalnih 1-0 na teškom gostovanju kod Celte Vigo, koja već nekoliko sezona igra sasvim pristojan nogomet. Jedini gol na utakmici zabio je Blanco Lesčuk u 27. minuti, a Srna je odigrao cijeli susret.

Od ostalih utakmica Astra i Genk remizirali su 2-2 (Budescu 43′, Seto 90’/ Castagne 25′, Trossard 83′), Rostov je razbio Spartu Prag 4-0 (Mevlja 15′, Poloz 38′, Noboa 40′, Azmoun 68′), Olympiakos i Osmalispor remizirali su 0-0, a Ludogorec je izgubio od Kopenhagena 1-2 (Keseru 81’/ Anicet 2′ (og), Toutouh 53′). piše