Kako šokirati 60.000 Talijana? Zovite ‘špicu’ Sergija Ramosa!

740

Muk San Paola Iako su Talijani počeli vodstvom Mertensa te pogodili i stativu kod 1-0, u drugom se poluvremenu pojavila ‘špica’ Ramos koji je spasio Real. Uz to, utišao je 60 tisuća Talijana na vrelom San Paolu.

Tri sata uoči utakmice na San Paolu našlo se oko 10 tisuća navijača Napolija. Vrući južnjaci pripremili su nezaboravnu atmosferu svojim ljubimcima koji su bili na pragu raja, ali tamo zakoračili nisu. Četvrtfinale ostaje im nedosanjani san, a ‘krivac’ za to je ‘onaj napadač’ Sergio Ramos.

Real Madrid pobijedio je Napoli 3-1 kroz preokret u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Za vodstvo domaćih zabio je sjajni Dries Mertens u 24. minuti, a dva gola za preokret u drugom poluvremenu djelo su Realovog kapetana Sergija Ramosa iz 51. i 57. minute, iako se službeno autogol piše Mertensu iz 57. minute.

On, koji je obrambeni igrač, ove je sezone zabio 10 golova u 28 nastupa. Trpa više od napadača, što bi tek bilo da igra u špici? Zabio je svoj 12 gol u 100 utakmica Lige prvaka, od toga osam glavom! Inače, ovo mu je, vjerovali ili ne, prvi put da je u jednoj sezoni dogurao do dvocifrenog broja golova.

Napoli je razbio Real u prvom poluvremenu, Luka nevidljiv

Stadion sa 60 tisuća ljudi proključao je u 24. minuti. Fenomenalni Belgijac Dries Mertens iskoristio je dobru loptu Mareka Hamšika i iskosa s lijeve strane ušao u zicer kojeg je lako realizirao za svoj peti gol ove sezone u Ligi prvaka.

Pet minuta poslije, Real je mogao sve vratiti na početak. Visio je Napoli opasno. Niti Reina niti Koulibaly nisu uspjeli zaustaviti Portugalca Cristiana Ronalda koji je izašao u zicer iskosa, ali pogodio je tek stativu. Sveti Pavle spasio je svoj Napoli.

Što bi se dogodilo Realu da nisu imali sreće u 37. minuti… Impresivni Mertens pobjegao je pažnji sporog Pepea kojeg je vrtio kako god je htio te pogodio stativu. Mogao je Napoli totalno šokirati Španjolce, a je Ramos puca od nervoze zbog očajne igre svoje momčadi.

U prvih 45 minuta našeg kapetana Luke Modrića nigdje nije bilo na terenu. Teško je pratio Hamšika, ne preuzima igru pod svoj utjecaj i daleko je to od njegove standardne razine na koju smo navikli.

Od 2013. i utakmice polufinala Lige prvaka Real se nije suočio s više od 10 udaraca udaraca prema svom golu u prvom poluvremenu. Juve je tada imao 15, Napoli je stao na 11 i to je dovoljno govorilo o stanju stvari.

Čim zagusti, pojavi se Sergio Ramos

Očito revoltirani Realovci izašli su u drugo poluvrijeme s drugim licem. U 52. minuti Napoli je sam sebe kaznio. Prvo su zakuhali iznimno glup korner da bi iz istog Kroos pronašao glavu Sergija Ramosa koji pored Albiola zabija za izjednačenje.

Pet minuta poslije, ponovno čovjek za velike stvari radi veliku stvar.

Sergio Ramos je u 57. minuti utišao San Paolo novim golom glavom i to opet na asistenciju Tonija Kroosa. Podsjećamo, Napolijev golman Pepe Reina rekao je kako se ne plaši Ramosa jer on samo zabija u 93. minuti. Sergio ga je odlučio ‘ubiti’ tako što je utrpao dva gola do 60. minute…

Do kraja utakmice ‘blancosi’ su rutinski održavali prednost i Napoli se totalno predao, pa je u 91. minuti pao gol Alvara Morate za konačnih 3-1 za Španjolce, baš kao i u prvoj utakmici. Naš Marko Rog ušao je u igru u 56. minuti umjesto Allana, dok Ivan Strinić kod domaćih, odnosno Mateo Kovačić kod gostiju, nisu bili u konkurenciji. piše