Kramarić tragičar Promašio penal u najvećoj utakmici u klupskoj povijesti pa izgubio od Lovrena i društva

681

andre kramaricAndrej Kramarić prošle sezone bio je jedan od najboljih Hoffenheimovih igrača. Upravo su njegove majstorije bile najzaslužnije za fantastično 4. mjesto što mu je omogućilo titulu najboljeg igrača po izboru navijača.

No, nakon prve utakmice play-offa Lige prvaka protiv Liverpoola, Krama bi mogao postati tragičar, a da sezona još nije ni počela. Hrvatski reprezentativac je u 12. minuti najveće utakmice u povijesti malog kluba iz Sinsheima promašio penal i propustio ovaj dvoboj možda odvesti u suprotnom smjeru.

Ovako je Liverpool slavio 2:0 krasnim golom Alexander-Arnolda iz slobodnog udarca i sretnim golom Jamesa Milnera, koji je pripisan kao autogol Havarda Nordtveita.

A počelo je odlično za Kramarića i Hoffenheim. Već u 12. minuti Dejan Lovren je groznom reakcijom u šesnaestercu srušio Sergea Gnabryja, koji je vjerojatno bio u zaleđu, i sudac Bjorn Kuipers bez previše razmišljanja pokazao je na 11 metara.

Loptu je uzeo Andrej Kramarić i onda je s bijele točke praktički dodao Simonu Mignoletu, koji je bez problema zaustavio njegov udarac. Kako to obično biva, već u sljedećem napadu Mohamed Salah propustio je stopostotnu priliku za Liverpool da bi spomenuti Trent-Alexander Arnold u 36. minuti iz prekrasnog slobodnog udarca doveo goste u vodstvo.

Mogao je Hoffenheim u 41. minuti izjednačiti, ali je prvo Serge Gnabry promašio “mrtvu” šansu, da bi Wagner iz odbijanca promašio prazan gol. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade Dejan Lovren se mogao iskupiti za skrivljeni penal, ali je njegov udarac glavom nakon kornera otišao nekoliko centimetara pokraj stative.

U nastavku je Hoffenheim tražio izjednačenje, ali nije uspio ništa ozbiljnije odigrati. Kako se utakmica bližila kraju, Nijemci su se sve više otvarali, a takvu igru Liverpool je kaznio 15 minuta prije kraja. Roberto Firmino, koji je u Liverpool došao upravo iz Hoffenheima, fantastičnom je dubinskom loptom na lijevom krilu pronašao Jamesa Milnera.

Liverpoolov bek je centaršutom tražio Salaha na drugoj stativi, ali se lopta odbila od Harvarda Nordtveita i u savršenom luku neuhvatljivo pala iza Baumannovih leđa za 2:0. Tračak nade za Nijemce osigurao je Mark Uth, koji je u igru ušao u 70. minuti, a u 87. iskoristio očajnu rekaciju Liverpoolove obrane i zabio za 2:1.

Dejan Lovren je prvo zakasnio izaći za ofsajd-zamku, a dok je Uth primao loptu, Alexander-Arnolt je tražio nepostojeće zaleđe i Hoffenheimov napadač je lijepim udarcem pogodio suprotni Mignoletov kut. Mogao je, na kraju priče, Hoffenheim u ludoj završnici doći do izjednačenja u drugoj minuti sudačke nadoknade. Demirbay je ubacio iz slobodnog udarca, a Hubner je potpuno sam na petercu glavom pucao preko gola.

Tako je Liverpool već u prvoj utakmici najvjerojatnije riješio pitanje ulaska u Ligu prvaka, u kojoj će s ovakvom obranom imati golemih problema. Moreno, Matip i Lovren odigrali su dosta lošu utakmicu i jače momčadi od Hoffenheima mogle bi takvu igru itekako kazniti. Jedina svijetla točka u zadnjoj liniji gostiju bio je 18-godišnji Trent Alexander-Arnolt koji je, osim gola, imao još nekoliko zapaženih akcija. No, njegova loša rekacija, iako nije izravni krivac za gol, stajala je Liverpoola gola koji daje Nijemcima kakvu-takvu nadu u uzvratu.

Teško da će napraviti senzaciju na Anfieldu, ali s ovakvom Liverpoolovom obranom, koja je u prve dvije utakmice nove sezone primila četiri gola, zaista je sve moguće.

Liga prvaka, play-off, prva utakmica:

TSG Hoffenheim – FC Liverpool 1:2 (Uth 88′ / Alexander-Arnold 36′, Nordtveit 74′-ag)  piše i video