Luksemburg u transu

662

francuskaluksemburgUsred Toulousea uzeo povijesni bod Francuskoj, Belgija na SP-u

Nogometaši i navijači Luksemburga nikada neće zaboraviti 4. rujan 2017. godine. Vječni autsajder osvojio je bod protiv Francuske (0:0) u Toulouseu i time priredio senzaciju u osmom kolu skupine A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Nevjerojatna momčad Luca Holtza zaustavila je viceprvaka Europe, koji je prije dva dana razbio Nizozemsku s 4:0. Preživio je Luksemburg gredu Paula Pogbe u 78, a minutu kasnije stigao na korak od šokantne pobjede.

Međutim, Gerson Rodrigues je s lijeve strane šutirao i pogodio desnu vratnicu, na kojoj su ostali snovi gostiju o velikoj pobjedi, iako su svejedno stigli do boda, najvećeg u povijesti. Također, Luksemburžani su nedavno srušili Bjelorusiju s 1:0, te u tri dana osvojili velika četiri boda.

S druge strane, Francuzi su ostali lideri u skupini, ali sada imaju svega jedan bod više od Švedske.

Bosna i Hercegovina se vratila nakon šokantnog poraza na Cipru (3:2) i pobjedom nad Gibraltarom u gostima (4:0) stigla do drugo mjesta u skupini H. Džeko je zabio dva gola u 35. i 85, dok su po gol postigli i Kodro u 65. te Lulić u 83. minuti.

Ekipi Mehmeda Baždarevića sada ima bod više od Grčke, koja je izgubila kod kuće od Belgije 1:2, a presudili su joj Vertonghen u 70. i Lukaku u 74. minuti. Time su Crveni vragovi postali prva reprezentacija kvalifikacija koja je izborila plasman na Svjetsko prvenstvo, jer imaju osam bodova više od BiH dva kola prije kraja.

U skupini B Švicarska je slavila kod Latvije s 3:0, a Portugal golom napadača Milana Andre Silve srušio Mađarsku u gostima (1:0).  piše i video