Marin Čilić ispao sa Roland Garrosa

637

cilic ispaorPlasmanom u četvrtfinale Marin Čilić ostvario je najveći uspjeh karijere na Roland Garrosu, ali dalje od toga nije išlo. U polufinalu je prekinuta njegova odlićna serija, Stanislas Wawrinka razbio ga je u nešto više od sat i pol sa 6:3, 6:3, 6:1.

Na početku meča moglo se naslutiti kako bi dvoboj mogao biti izjednačen jer je Čilić već u prvoj igri stigao do “break-lopte” koju je Wawrinka spasio odličnim servisom, ali ostatak dvoboja nije se nažalost pokazao takvim. Nakon što nije iskoristio priliku za oduzimanje servisa, Čilić je izgubio gem na svoj početni udarac. Loše je izašao na mrežu kod izjednačenja jer je na “break-loptu” Wawrinka pogodio odličnu bekhend paralelu za 2:0. Do kraja prvoga seta Marin nikako nije uspijevao zaprijetiti servisu suparnika, pa je Wawrinka prvi set dobio sa 6:3.

Početak drugoga seta je bio preslika prvog, Čilić je prvi stigao do prilike za oduzimanje servisa odličnim forhendom, ali je tu priliku upropastio lošim reternom. Zatim je u sljedećoj igri Wawrinka oduzeo servis Čiliću i to bez izgubljenog poena iskoristivši nekoliko velikih pogrešaka našeg igrača. Čilić je jedini put u meču oduzeo servis Wawrinki za poravnanje na 3:3, no uslijedio je veliki pad u igri Čilića. Odmah po poravnanju, Čilić je odigrao još jedan izuzetno slab gem na svom servisu i izgubio ga bez osvojenog poena, što je bio prvi u nizu od čak osam gemova zaredom koje je izgubio. Nakon te serije Wawrinka je bio nadomak pobjedi jer je imao vodstvo 6:3, 6:3, 5:0 i zatim rutinski okončao dvoboj.

Čilić je u ovom meču napravio 32 neprisiljene pogreške u odnosu na samo 17 njegova suparnika.

Ovo je bila osma uzastopna pobjeda Wawrinke protiv Čilića i 12. pobjeda Švicarca u njihovih 14 međusobnih dvoboja.

Wawrinka će u polufinalu igrati protiv Britanca Andyja Murraya. U drugom polufinalu igrat će Španjolac Rafael Nadal protv Austrijanca Dominica Thiema koji je izbacio Novaka Đokovića.

Piše: Tomislav Klekar za dugzivot.com