NEZAPAMĆENA DRAMA NA ANFIELDU

585

LIVERPOOL U PRODUŽECIMA ISPAO IZ LIGE PRVAKA Vrsaljko i društvo sve preokrenuli u 8 minuta i izborili četvrtfinale

Paul ELLIS / AFP

Liverpool je ispao u osmini finala Lige prvaka. Nevjerojatni Atletico sve je preokrenuo u produžetku te je golovima Llorentea i Morate izborio četvrtfinale. Šime Vrsaljko je u igru ušao u produžetku, dok Dejan Lovren nije konkurirao za nastup.

LIVERPOOL – ATLETICO MADRID 2:3 (Wijnaldum 43′, Firmino 94′ / Llorente 97′, 105′, Morata 120′)

LIVERPOOL – Stadion Anfield. Gledatelja: 54.000. Sudac: Danny Makkelie (Nizozemska).

LIVERPOOL (4-3-3): Adrian – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (od 82. Milner), Henderson (od 106. Fabinho), Wijnaldum (od 106. Origi) – Salah, Firmino (od 113. Minamino), Mane. Trener: Jürgen Klopp.

ATLETICO MADRID (4-4-2): Oblak – Trippier (od 91. Vrsaljko), Savić, Felipe, Lodi – Correa (od 106. Gimenez), Koke, Thomas, Saul Niguez – Joao Felix (od 103. Morata), Diego Costa (od 56. Llorente). Trener: Diego Simeone.

IGRAČ UTAKMICE: Marcos Llorente.

Nogometna je Europa ostala bez svog klupskog kralja, aktualni europski prvak Liverpool okončao je u osmini finala svoj put prema obrani naslova. Nisu Englezi uspjeli preskočiti madridski Atletico, koji je na uzvratu na Anfieldu spektakularnim preokretom u produžecima slavio 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), iako je Liverpool u 94. minuti vodio 2:0! Tako su Španjolci potvrdili 1:0 pobjedu iz prvog, madridskog dvoboja i prošli u četvrtfinale.

Za Liverpool je nenadoknadiv hendikep bio izostanak ozlijeđenog vratara Allisona, budući da je njegova pričuva Adrian neprijeporno bio najveći krivac za prvi pogodak Atletica, kojim su se gosti praktički vratili u utakmicu iz već izgubljene pozicije, nakon 2:0 vodstva Liverpoola u 94. minuti! Bio je to Liverpoolov prvi poraz nakon 43 utakmice, a dodajmo da je Šime Vrsaljko odigrao produžetke za Atletico, dok Dejana Lovrena nije bilo ni na Liverpoolovoj klupi…

Nakon samo desetak sekunda igre, Joao Felix pogurnuo je u lijepu šansu Diega Costu, no Van Dijk je uspio u kritičnom trenutku blokirati udarac Atleticova napadača i tako spriječiti hladni tuš na uzavrelom Anfieldu. Trebalo je Liverpolovim nogometašima desetak minuta da otklone nervozu i uspostave dominaciju, a onda je uslijedila opsada vrata Madriđana, bila je to utakmica nalik onoj prvoj, uz tu razliku da su Liverpoolovi igrači ovaj put bili opasniji, okomitije su gradili te napade i vratara Atletica, Slovenac Jan Oblak, u nekoliko je navrata morao reagirati i sačuvati mrežu.