Njemačka uvjerljiva, Bravo junak Čilea: Poznati parovi polufinala!

693

61377772 njemackaAktualni svjetski nogometni prvak Njemačka osvojila je prvo mjesto u skupini B na Kupu konfederacija zahvaljujući 3-1 (0-0) pobjedi protiv prvaka Afrike Kameruna u susretu 3. kola igranom u Sočiju, dok se u polufinale plasirao i prvak Južne Amerike Čile koji je istovremeno odigrao 1-1 (0-1) protiv prvaka Azije Australije u Moskvi.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka u Sočiju, Njemačka je povela na startu nastavka preko Kerema Demirbaya (48). Timo Werner (66) je svojim prvim golom povisio na 2-0, Vincent Aboubakar (78) uspio je nakratko smanjiti na 2-1, ali je Werner (81) vrlo brzo još jednom pogodio za konačnih 3-1.

U Moskvi je povela Australija preko Jamesa Troisija (42), a konačnih 1-1 postavio je Martin Rodriguez (67).

Njemačka je natjecanje u skupini okončala sa sedam bodova, Čile s pet, Australija s dva, a Kamerun s jednim bodom.

Njemačka će tako igrati u polufinalu u četvrtak protiv Meksika, koji je završio kao drugi u skupini A, dok će Čile u srijedu odmjeriti snage s pobjednikom skupine A Portugalom. piše i video