Održali pritisak za Real Madridom

611

Ivan Rakitić i Barcelona dugo strahovali. Katalonski div dvaput šokiran, pogledajte kako su se čupali penalom i isključenjem.

Valencia je pošteno namučila Barcelonu, čak i s igračem manje, ali Katalonci su uzeli velike bodove (4:2). Kad je Mangala zabio nakon kornera i utišao Camp Nou, znalo se da će to biti napeta utakmica.

Barcelonina dva pogotka do kraja prvoga poluvremena, preko Suareza, koji je sam izašao pred golmana nakon dodavanja Neymara iz auta, te Messija s bijele točke po prekršaju na Luisu Suarezu, naoko su vodila susret u mirne vode. Gosti su tada ostali bez isključenog Mangale, ali su iz kontre poravnali na 2:2 u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Munir, ponikao u Barcinoj školi, zatresao je mrežu, iako je imao i ranije šansu koji nije zabio. Messi je drugim golom vratio prednost domaćinu.

Ivan Rakitić igrao je do 64. minute, Mangala ga je nadskočio kod prvog gola, no zašto se uopće on našao s njima u skoku, a Gaya mu pobjegao kod drugog i asistirao Muniru.

Neymar se jako trudio, iz slobodnjaka pogodio vratnicu kod spoja s gredom, ali šanse nije realizirao. Ipak, u 89. njegov je bio bijeg po lijevom krilu i dodavanje za Andrea Gomesa koji je postigao svoj prvi gol u dresu Barcelone.
Barca tako prati Real, zaostaje dva boda, pritom Real ima odigran susret manje. piše