Raspucana Serie A

809

seria10Zbogom catenaccio, Talijani u kolu zabili 34 gola.

Nogometaši Napolija, Juventusa, Rome, Lazija i Milana upisali su pobjede u susretima 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Bilo je to golovima nevjerojatno bogato kolo, a u deset utakmica postignuto je čak 34 gola (jučer je Inter s 3:2 dobio Sampdoriju). Do nedavno nezamislivo za Serie A, koju je krasila reputacija lige gdje se igra zatvoreno, kruto, taktički savršeno i do krajnjih granica šablonizirano. Očito, ni Italija nije što je nekad bila.

Napoli je na gostovanju pobijedio Genou Ivana Jurića 3-2 upisavši devetu pobjedu ove sezone. Domaćin je poveo u 4. minuti golom Adela Taarabta, međutim Napoli je okrenuo rezultat golovima Driesa Mertensa (14, 30, 62). Armando Izzo je u 76. minuti smanjio na 3-2, ali Genoa više nije imala snage i za treći gol. Marko Rog je za goste zaigrao od 71. minute, dok Petar Brlek nije nastupio za Genou.

Juventus je rutinski stigao do pobjede protiv SPAL-a 4-1 premda su gosti u jednom trenutku zaprijetili smanjivši na 2-1. Golove za Juve zabili su Filippo Bernardeschi (14), Paulo Dybala (22), Gonzalo Higuain (67) i Juan Cuadrado (70), dok je strijelac za goste bio Alberto Paloschi (34). Mario Mandžukić odrađuje kaznu zbog isključenja u prošlom kolu, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja.

Milan je nakon četiri susreta bez pobjede napokon pronašao žrtvu. Na gostovanju kod Chieva slavio je 4-1. Strijelci za goste bili su Suso (36), Boštjan Cesar (42-ag), Hakan Calhanoglu (55) i naš Nikola Kalinić (64) koji je igrao do 81. minute. Za Chievo je zabio Valter Birsa (62).

Roma je teškom mukom porazila Crotone 1-0 golom Diega Perottija (10-11m). Ante Budimir je igrao cijeli susret za goste.

Fiorentina je lakše nego što se očekivala pobijedila Torino 3-0. Golove za ‘viole’ zabili su Marco Benassi (29), Giovanni Simeone (66) i Khouma Babacar (75-11m). Gosti su od 74. minute igrali bez isključenog Antonia Barrece. Milan Badelj je igrao cijeli susret za ‘viole’.

Lazio je na gostovanju pobijedio Bolognu 2-1. Za goste su zabili Sergej Milinković-Savić (4) i Senad Lulić (28), a za Bolognu je gol postigao Lulić u 50. minuti u vlastitu mrežu. Ivan Vargić nije branio za Lazio, niti je Bruno Petković nastupio za domaći sastav.

Udinese je na gostovanju pobijedio Sassuolo 1-0 golom Antonin Barak na asistenciju Stipe Perice koji je igrao do 51. minute. Andrija Balić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Napoli sa 28 bodova, Inter ima 26, a Juventus i Lazio po 25 bodova.  piše

Serie A, 10. kolo:

Roma – Crotone 1:0 (Perotti 10′-11m)

Bologna – Lazio 1:2 (Lulić 50′-ag / Milinković-Savić 4′, Lulić 28′)

Cagliari – Benevento 2:1 (Fargo 9′, Pavoletti 90’+5′ / Iemmello 90’+4′-11m)

Chievo – Milan 1:4 (Birsa 61′ / Suso 36′, Cesar 42′-ag, Calhanoglu 55′, KALINIĆ 64)

Fiorentina – Torino 3:0 (Benassi 29′, Simeone 66′, Babacar 75′-11m)

Genoa – Napoli 2:3 (Taarabt 4′, Izzo 76′ / Mertens 14′, 30′, 60′

Juventus – SPAL 4:1 (Bernardeschi 14′, Dybala 22′, Higuain 67′, Cuadrado 70′ / Paloschi 67′)

Sassuolo – Udinese 0:1 (Barak 32′)

Atalanta – Verona 3:0 (Freuler 50′, Iličić 59′, Kurtić 75′)