Real prvak, a Modrić prvi put osvojio Primeru!

713

real prvakMadriđanima je to 33. naslov i prvi od 2012., a ove sezone još može uzeti i Ligu prvaka budući da ih 3. lipnja čeka finale s Juventusom.

Real Madrid novi je prvak Španjolske. Kraljevski klub je u posljednjem, 38. kolu Primere s 2:0 slavio na gostovanju kod Malage pa Barceloni ništa nije značila pobjeda nad Eibarom (4:2). Real je prvenstvo osvojio s 93 boda, dok ih je Barcelona skupila 90.

Realovci su pitanje pobjednika riješili u prvih sat vremena. Ronaldo se u strijelce upisao već u drugoj minuti, a konačni rezultat postavio je Benzema u 55.

Madriđanima je to rekordni rekordni 33. naslov (devet više od Barcelone) i prvi od 2012., a ove sezone još može uzeti i Ligu prvaka budući da ih 3. lipnja čeka finale s Juventusom. Naslovu se posebno raduje Luka Modrić budući da mu je to prvi naslov prvaka Španjolske, kao i Mateu Kovačiću. Luka je danas odigrao čitavi susret, dok je Kovačić ušao u 66. minuti.

Barcelona je uz dva gola Messija slavila protiv Eibara (4:2) koji je vodio 2:0. Ivan Rakitić igrao je do 71. minute. Barcelonu još čeka finale Kupa kralja protiv Alavesa. piše