To su Juventus i Inter

1020

juv interSlovenac izludio Mandžu i društvo, Perišić zaboravio da sudac zna hrvatski i dobio izravni crveni, pao eurogol cijelog vikenda.

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao ‘Derby d’Italia’, Juventus je pobijedio Inter 1-0, a u posljednjim trenucima susreta isključen je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Torinska ‘Stara dama’ je do pobjede stigla golomJuana Cuardada u posljednjim trenucima prvog dijela. Kolumbijac je sjajno opalio sa 25 metara i pogodio rašlje suparničkog gola.

U prvom poluvremenu je moglo biti još golova. Juve je dva puta pogađao okvir gola, prvo Dybala u 13. minuti, a zatim i Pjanić u 43. minuti. I Inter je imao nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Perišić koji je u 37. minuti nakon kornera pucao glavom, a Buffonsjajno obranio. Samo minutu kasnije izglednu priliku je imao i Mandžukić koji je nakon Cuardadove asistencije u padu pucao glavom pored gola.

Juventus je drugo poluvrijeme otvorio velikom prilikom, no Pjanićev udarac je Handanovič sjajno obranio. U 87. minuti sjajnu priliku imao je i Mandžukić, no slovenski vratar je još jednom odlično reagirao.

Inter je u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte, no gosti iz Milana nisu stvorili niti jednu pravu priliku i Juve je posve zasluženo slavio. U posljednjim trenucima susreta Perišić je zbog prigovora sucu Nicoli Rizzolijudobio crveni karton. Mandžukić je odigrao cijeli susret u redovima talijanskog prvaka, dok Marko Pjaca nije dobio priliku. Marcelo Brozović je za Inter igrao do 58. minute kada je zamijenjen.

Palermo je produžio nadu o ostanak u prvoligaškom društvu pobijedivši u derbiju začelja Crotone 1-0. Pogodak odluke zabio je bivši napadač Intera iz Zaprešića Makedonac Ilja Nestorovski u 27. minuti. Bio je to njegov deveti pogodak ove sezone.

Josip Posavec je branio za Palermo.

Na ljestvici vodi Juventus sa 54 boda, Napoli je drugi sa 48 bodova, a Roma je treća sa bodom manje.  Slijede Lazio (43), Inter (42) i Atalanta (42). piše

Rezultati

Palermo – Crotone    1-0 (Nestorovski 27)

Juventus – Inter     1-0 (Cuardado 45)

Atalanta – Cagliari  2-0 (Gomez 4, 17)

Empoli – Torino      1-1 (Pucciarelli 45+2 / Belotti 11)

Pescara – Lazio      2-6 (Benali 29, Brugman 41 / Parolo 10,14,49,77, Balde Diao 57, Immobile 69)

Chievo – Udinese     0-0

Genoa – Sassuolo     0-1 (Pellegrini 26)

Milan – Sampdoria    0-1 (Muriel 70-11m)

U subotu:

Bologna – Napoli 1-7 (Torosidis 36 / Hamšik 4,70,74, Insigne 6, Mertens 33,43,90)