Vožnja godine: Pogledajte što je Curry napravio velikom LeBronu Jamesu

757

stephen curry.lebron jamesGolden State Warriorsi novom su uvjerljivom pobjedom protiv aktualnih prvaka poveli s 2-0 u velikom NBA finalu.

Čini se kako je Golden State ove sezone jako ozbiljno shvatio svoju misiju vraćanja titule u Oakland. Potvrda toga je i što je postao prva momčad ikad koja je u playoffu uspjela doći do omjera 14-0, a po svemu sudeći, ta brojka mogla bi biti i veća.

Iako su Cavsi prvo poluvrijeme dobro parirali najboljem napadu lige, do kraja jednostavno nisu mogli pratiti tempo Warriorsa. I to je nešto o čemu će trebati razmišljati do treće, za Cleveland odlučujuće utakmice ukoliko želi ostati u igri za obranu naslova.

Jednu od najboljih partija karijere imao je Stephen Curry, koji je došao do svog prvog ”triple-doublea” u doigravanju s 32 koša, 10 skokova i 11 asistencija. ”Triple-double” je ostvario i LeBron James s 29 koševa, 11 skokova i 14 asistencija, ali to nije bilo dovoljno.

No, ono što je zapalilo društvene mreže je potez Stepha Curryja iz treće četvrtine u trenutku dok ga je čuvao LeBron. Playmaker Warriorsa ”izvozao” je najboljeg igrača današnjice i elegantno položio loptu od table, a dvorana je nakon tog poteza ”eksplodirala”.  piše i video