West Ham – Chelsea 1:2

762

Bilić nije uspio zaustaviti Conteov stroj, navijač čekićara pokušao se obračunati s igračima Chelsea. Chelsea je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto s deset bodova prednost ispred Tottenhama.

U zadnjoj  utakmici 27. kola engleske lige West Ham Slavena Bilića na domačem travnjaku je izgubio od Chelsea sa 1:2.

Na Olimpijskom stadionu u Londonu gostii su došli u vodstvo iz prvog udarca na vrata. U 25. minuti čekićari su pogriješili na gostujućoj polovicij, a plavi su krenuli u protunapad. Kante je presjekao dodavanje i povukao akciju, nakon nekoliko koraka dodao je Hazardu koji je odigrao dvostruko dodavanje s Pedrom.

Belgijski reprezentativac se sjurio prema vratima West Hama i kraj vratara Randolpha poslao loptu u mrežu za 1:0.

Jedan navijač West Hama teško je prihvatio Hazardov pogodak, pa je uletio na travnjak. Zaštitari su na vrijeme primijetili navijača te ga udaljili od igrača.

U 50. minuti Diego Costa je nakon udarca iz kuta lagano gurnuo loptu u mrežu domaće momčadi I gosti vode sa 2:0.

Čekićari su u završnici uspjeli smanjiti. U drugoj minuti sudačke nadoknade Lanzini je zabio za 1:2.

Piše: Tomislav Klekar za dugzivot.com